"המסתורין הוא הדבר היפה ביותר שביכולתנו לחוות, זהו המקור לכל אומנות אמיתית ולכל מדע" (אלברט איינשטיין)

"הדובה הגדולה" – אסטרונומיה תצפיתית, הוקמה לפני כשש שנים ע"י חובבי אסטרונומיה ומדריכי טיולים, אשר מתוך חוויית לילות מדבר ארוכים, תחת שמים זרועי כוכבים הגיעו לאהבת האסטרונומיה... חברי הקבוצה שמחים לחלוק את אהבתם עם אנשים נוספים.

בשנת 2014 נרשמה "הדובה הגדולה" כעמותה לקידום האסטרונומיה התצפיתית בישראל, תחת השם "העמותה לאסטרונומיה תצפיתית - הדובה הגדולה" (ע"ר) שמספרה 580586931.

אנו מסיירים עם הצופים ב'שבילי הרקיע', באמצעות פעילות שהיא "חוויה אסטרונומית" מרתקת ושונה, הפותחת חלונות הצצה אל עבר האינסוף. אנו פועלים ליצירת זיקה אל תחום הידע העתיק ביותר בעולם – האסטרונומיה, ומזמינים לתצפית את כל מי שרוצה להתחבר אל מעבר לכאן ועכשיו.

מדריכי "הדובה הגדולה", הינם מדריכים וותקים ומנוסים העוסקים באסטרונומיה במשך זמן רב ומשתמשים בטלסקופים ובציוד מקצועי מעולה. את הקמתה יזמו שלמה בוסקילה, ניר לוי ואורי בן-דוד.

"הדובה הגדולה", היא כמובן גם אחת מקבוצות הכוכבים הבולטות והמפורסמות ביותר בשמים. שבעת הכוכבים הבולטים בקבוצה נקראים גם "העגלה הגדולה" ומשמשים כעזר לאיתור "כוכב הצפון" (פולאריס). עוד על קבוצת הכוכבים הזו תוכלו לקרוא כאן.