"הַלְלוּ-יָהּ: הַלְלוּ אֶת-יְהוָה, מִן-הַשָּׁמַיִם; הַלְלוּהוּ, בַּמְּרוֹמִים. הַלְלוּהוּ כָל-מַלְאָכָיו; הַלְלוּהוּ, כָּל-צְבָאָו. הַלְלוּהוּ, שֶׁמֶשׁ וְיָרֵחַ; הַלְלוּהוּ, כָּל-כּוֹכְבֵי אוֹר. הַלְלוּהוּ, שְׁמֵי הַשָּׁמָיִם; וְהַמַּיִם, אֲשֶׁר מֵעַל הַשָּׁמָיִם. יְהַלְלוּ, אֶת-שֵׁם יְהוָה: כִּי הוּא צִוָּה וְנִבְרָאוּ. וַיַּעֲמִידֵם לָעַד לְעוֹלָם; חָק-נָתַן, וְלֹא יַעֲבוֹר" (תהילים קמ"ח)

כאן תוכלו לקבל המלצות וקישורים לבלוגים אסטרונומיים. בחרנו להמליץ על בלוגים המתאימים לצופה הישראלי.
ע"י כל בלוג מומלץ, תוכלו לקרוא סקירה קצרה בת כמה מילים המפרטות את מה שיש בו ע"פ ההתרשמות שלנו.
בעלי בלוגים הרוצים להוסיף, להסיר או להעיר מוזמנים ליצור עמנו קשר
כאן.

מסה קריטית

הבלוג של מהנדס החלל והאסטרונום יואב לנדסמן. עוסק בחדשות החלל ומערכת השמש. מידע עדכני על מחקרי החלל מוגש בצורה בהירה.  סקירת מצב משימות המחקר הפלנטרי ועוד.

לצפות ולדאות בשמים - על אסטרונומיה ודאייה

בלוג מרתק ומיוחד במינו של ד"ר אמיר אברמוביץ מנהל תחום אסטרונומיה תצפיתית ב"פורום הישראלי לאסטרונומיה וחלל". וחובב ציד מושבע של כוכבים כפולים. בבלוג פוסטים מקוריים ויפים בתחומי אסטרונומיה ודאייה.

אסטרונומיה ומדע

הבלוג של גדי אדלהייט עוסק באסטרונומיה ומדע עם שפע מאמרים אסטרונומיים על כוכבים, כוכבי לכת, הירח, תצפיות, ניסויים שאפשר לעשות בבית, צילומים ועוד.

עדן אוריון - אסטרונומיה, אמנות, מולטימדיה

האתר המרתק של עדן אוריון, עוסק באסטרונומיה, אמנות ומולטימדי. עדן בונה טלסקופים וכותב מאמרים מרתקים בתחומי האסטרונומיה. שווה במיוחד להאין להרצאותיו המובאות באתר שלו, אודות ההיסטוריה של הטלסקופים ולקרוא את מאמריו השונים.

אילן מנוליס, אסטרונום

האתר והבלוג של האסטרונום אילן מנוליס, מנהל מצפה הכוכבים במכון ויצמן למדע והישראלי הראשון אשר אסטרואיד נקרא על שמו

היקום הנראה

"היקום הנראה" הוא בלוג של עופר מתוקי (דוקטורנט וחוקר בפיזיקיה באונ' העברית), מכיל "רשומות על קוסמולוגיה ועוד" והוא בהחלט אחד המרתקים בתחום

המאור הקטן

"המאור הקטן" הוא הבלוג של איתי נבו (כתב לענייני מדע של "קול ישראל") והוא עוסק בשפע תחומים מדעיים ובהם גם אסטרונומיה