"מה שעיני רואות אינו אלא הקליפה. העיקר סמוי מן העין..." "אם מישהו אוהב פרח, שבכל מיליוני הכוכבים יש רק אחד כמוהו, די לו להסתכל בכוכבים והוא כבר מאושר..." (מתוך "הנסיך הקטן", אנטואן דה סנט אכזופרי)

פלנטריום הוא חלל תצוגה המדמה את כיפת השמים ומוקרנת עליו באמצעות מקרן חכם וייעודי, הדמייה של תופעות אסטרונומיות שונות. כבר שנים רבות שהוא מהווה כלי הדגמה מקובל ונפוץ להסבר והמחשת תופעות אסטרונומיות. מטרת הפלנטריום היא להקרין את תמונת שמי הלילה לצופים, וכן להמחיש תופעות שונות כגון: תנועתה המדומה של כיפת השמים, תנועת כוכבי הלכת, תנועת הירח על צורותיו המשתנות לצופה בו מכדור הארץ, ועוד.

כיום נפוץ השימוש בפלנטריום נייד מתנפח המובא למקום בו מתקיימת הפעילות ומוקם תוך דקות ספורות. צפייה בפלנטריום מאפשרת תחושה ויזואלית תלת מימדית של השמים, הכוכבים וכוכבי הלכת. אנו משתמשים בכיפת פלנטריום ומקרן מקצועיים ואכותיים. כיפת הפלנטריום הניידת שלנו היא מן הגדולות בארץ (בקוטר 6 מטר!)

הפלנטריום מיועד לקבוצות המעוניינות להעשיר את  החוויה האסטרונומית, בפעילויות המתקיימות בשעות היום (ימי העשרה בבתי"ס ובמתנ"סים) או כאשר השמים מעוננים ולא מאפשרים תצפית. לפרטים נוספים, להזמנת פעילות בפלנטריום ולהתאמת פעילות אסטרונומיה במיוחד בשבילכם, פנו אלינו כאן או באמצעות הטלפון המופיע בתחתית הדף.